Největší vlny světa

Největší vlny světa

Už jste někdy měli možnost zkusit si surfing na oceánu? Tak si jistě pamatujete, jaké to je, když vás smete i ta malá vlnka, na které jste si zkoušeli váš první “pop-up”. Je pak těžké si představit, čemu musí čelit člověk na těch největších a nejznámějších vlnách světa. Jejich majestátnost láká nejen “big-wave” surfaře, ale také diváky. My vám dnes chceme ukázat alespoň několik z nich.

Mavericks v Californii

Asi by vás nenapadlo, že název Mavericks si tyto gigantické vlny vysloužily po psovi jednoho z jejich objevitelů v 60. letech. Dlouho byly tyto 7 metrů vysoké vlny považovány spíše za mýtus. K jejich popularizaci došlo až v 90. letech.

Teahupoo na Tahiti

Tato vlna vás zaujme nejen svou výškou, ale hlavně svým specifickým tvarem a objemem. Je považována za jednu z nejnebezpečnějších vln na světě. V místech, kde se vlna láme dosahuje hloubka mořského dna stěží 1 metr.

Cyclops v Austrálii

Cyclops jsou bezesporu nejméně sjížděné vlny z našeho seznamu. Dojet k nim se dá pouze lodí a jejich tvar je občas tak nepravidelný, že jsou pro surfaře téměř nesjízdné. Objevené byly teprve nedávno, takže uvidíme, jak se s nimi surfaři popasují.